Czas czytania: 2 min
Autor: parafia

W dniach 6–8 marca po raz piąty w klubie 2. Korpusu Polskiego w Krakowie odbyły się warsztaty dla narzeczonych żołnierzy i pracowników RON garnizonu Kraków i Kraków-Balice, organizowane przez naszą Parafię Wojskową p.w. św. Agnieszki w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyło 28 par, które w najbliższym czasie zawrą sakramentalny związek małżeński. 
Warsztaty poprowadzili Katarzyna i Bartłomiej Piwowarczyk, którzy z pasją dzielili się swoim doświadczeniem życia małżeńskiego. Nie zabrakło pracy własnej narzeczonych, w parach, przy muzyce, czasu na refleksję, rozmowę oraz wielu przykładów z życia. Uczestnicy byli zachęcani, aby brali dla siebie – jak ze „szwedzkiego stołu” – to, co najbardziej do nich przemawia i co może dalej towarzyszyć w ich relacji. W panelu o odpowiedzialnym rodzicielstwie prowadzący w prosty sposób przekazali naukę Kościoła dotyczącą naturalnego planowania rodziny.
W piątkowy wieczór narzeczonym towarzyszyli również ks. Łukasz oraz ks. Albert, którzy przybliżyli uczestnikom duchowy wymiar sakramentu małżeństwa. Podzielili się także praktycznymi wskazówkami dotyczącymi przygotowania do liturgii ślubu, znaczenia przysięgi małżeńskiej oraz budowania wspólnej modlitwy w przyszłej rodzinie.
Zwieńczeniem całych warsztatów była niedzielna Eucharystia, podczas której modliliśmy się w intencji wszystkich narzeczonych oraz ich przyszłych małżeństw. Na zakończenie Mszy Świętej uczestnikom wręczono certyfikaty ukończenia warsztatów.
Był to piękny i poruszający czas, który – mamy nadzieję – zaowocuje w przyszłym życiu małżeńskim i rodzinnym uczestników. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnie przeżyte chwile.