Czas czytania: 1 min
Autor: parafia

1. Tydzień liturgiczny:

Wielki Post jest dla chrześcijanina czasem szczególnego przeżywania misterium Krzyża. Niech w ciągu tych czterdziestu dni wystarczy nam czasu, aby rozważyć cenę miłości, jaką zapłacił Jezus Chrystus za każdego z nas. W każdy piątek o godz. 17.30 w naszej świątyni wraz z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00 rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy. 

Poniedziałek – wspomnienie św.Polikarpa, biskupa i męczennika, który poniósł śmierć za Chrystusa ok.166 roku w Rzymie.

2. Następna II Niedziela Wielkiego Postu jest niedzielą Ad Gentes. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. To okazja do wielkopostnego podzielenia się dobrem materialnym z tymi, którzy głoszą Chrystusa z dala od nas, często wśród prawdziwej biedy i wielu niebezpieczeństw. Ofiary zbierane do puszki będą przeznaczona na pomoc polskim misjonarzom. Bóg zapłać.