„ Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” – słowa, które skierował Pan Jezus do siostry Faustyny (Dz. 299). Pierwsze zabiegi o ustanowienie kultu Miłosierdzia Bożego w Kościele katolickim podjął w 1938r. błogosławiony ks. Michał Sopoćko ( kapelan wojskowy), spowiednik i powiernik siostry Faustyny. Podczas II wojny światowej kult Miłosierdzia Bożego wyszedł poza granice Polski. Wielki wkład w rozwój tego kultu miał kard. Karol Wojtyła. Podczas kanonizacji siostry Faustyny w 2000 roku Jan Paweł II ogłosił II Niedzielę Wielkanocną Świętem Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła.
2. Dzisiaj, po każdej mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Za odmówienie tej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem można
uzyskać odpust zupełny.
3. Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym Caritas. W dniu dzisiejszym
rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę
przeznaczone są na potrzeby Caritas Ordynariatu Polowego. Bóg zapłać.
4. Tydzień liturgiczny:
Poniedziałek – godz.17.30 – modlitwa wypominkowa
godz. 18.00 – msza św. za dusze naszych bliskich
zmarłych
Poniedziałek – wspomnienie św.Marcina I, papieża i męczennika
