1. Tydzień liturgiczny:
Poniedziałek – święto Ofiarowania Pańskiego, Dzień Życia Konsekrowanego, msze święte o godz.17.00 i 18.00. Podczas mszy świętych obrzęd błogosławieństwa świec. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na pomoc zakonom klauzurowym, Bóg zapłać.
Wtorek– wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Św. Błażej oddał życie za Chrystusa w 316 roku, w mieście Sebasta, w Armenii. W jego wspomnienie święci się jabłka i świece oraz udziela się specjalnego błogosławieństwa chorym na gardło.
Czwartek– wspomnienie św. Agaty, męczennicy, która zginęła za wiarę w 251 r. w Katanii na Sycylii. Agata - po grecku znaczy „dobra”. Sycylijczycy wierzą, że św. Agata wiele razy w ciągu wieków uratowała ich od ognia i lawy wulkanu Etna. Na całym świecie, a szczególnie we Włoszech, św. Agata jest uznawana za patronkę od pożaru i innych niebezpieczeństw- powodzi, utonięcia, choroby. W tym dniu w kościołach święci się chleb, który przechowywany w domach i noszony przez wiernych jest wyrazem wiary w opiekę św. Agaty.
107. Rocznica utworzenia Biskupstwa polowego w Polsce.
Piątek– wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy. Byli to Japończycy, którzy oddali życie za Chrystusa w XVI wieku podczas okrutnych prześladowań.
2. W pierwszy poniedziałek miesiąca modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w Wypominkach, które wyjątkowo będą odczytane po mszy św. o godz.18.00.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź przed mszami świętymi, po mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa.
