Czas czytania: 2 min
Autor: parafia

1. Tydzień liturgiczny:   

Poniedziałek – święto Ofiarowania Pańskiego, Dzień Życia Konsekrowanego, msze święte o godz.17.00 i 18.00. Podczas mszy świętych obrzęd błogosławieństwa świec. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na pomoc zakonom klauzurowym, Bóg zapłać. 

Wtorek– wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Św. Błażej oddał życie za Chrystusa w 316 roku, w mieście Sebasta, w Armenii. W jego wspomnienie święci się jabłka i świece oraz udziela się specjalnego błogosławieństwa chorym na gardło.  

Czwartek– wspomnienie św. Agaty, męczennicy, która zginęła za wiarę w 251 r.  w Katanii na Sycylii. Agata - po grecku znaczy „dobra”. Sycylijczycy wierzą, że św. Agata wiele razy w ciągu wieków uratowała ich od  ognia i lawy wulkanu Etna. Na całym świecie, a szczególnie we Włoszech, św. Agata jest uznawana za patronkę od pożaru i innych niebezpieczeństw- powodzi, utonięcia, choroby. W tym dniu w kościołach święci się chleb, który przechowywany w domach i noszony przez wiernych jest wyrazem wiary  w opiekę św. Agaty.  

107. Rocznica utworzenia Biskupstwa polowego w Polsce. 

Piątek– wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy. Byli to Japończycy, którzy oddali życie za Chrystusa w XVI wieku podczas okrutnych prześladowań.  

2.     W pierwszy poniedziałek miesiąca modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w Wypominkach, które wyjątkowo będą odczytane po mszy św. o godz.18.00. 

3.     W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź przed mszami świętymi, po mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa.