10 maja w naszej wojskowej wspólnocie miała miejsce niezwykle radosna uroczystość I Komunii Świętej. Po miesiącach przygotowań, katechez parafialnych i prób liturgicznych, a także po przystąpieniu do Sakramentu Pokuty i Pojednania dzieci z naszej wojskowej wspólnoty - Daniel, Iza oraz Lena - po raz pierwszy przyjęły Jezusa w Komunii Świętej do swoich serc. To dzień niezwykle radosny – ale jak zwrócił uwagę w wygłoszonej homilii Ksiądz Kapelan – to nie koniec ale początek drogi. Jezus Chrystus, który zamieszkał w sercach naszych dzieci - pragnie tam pozostać. Nie tylko na chwilę. Nie tylko od święta. On pragnie być Przyjacielem na każdy dzień życia.(…) I wielka w tym rola rodziców, aby tę relację dziecka z Chrystusem umacniać i rozwijać. Dzieci bowiem, nauczą się wiary nie tylko z książki, z lekcji religii czy z katechezy parafialnej. One uczą się przede wszystkim patrząc na Mamę i Tatę.
Jeśli zobaczą, że modlitwa jest ważna – będą się modlić.
Jeśli zobaczą, że niedzielna Msza Święta jest ważna – będą ją traktować poważnie.
Jeśli zobaczą, że Bóg jest obecny w Waszym życiu – same będą Go szukać.
Świadectwo Rodziców jest ważniejsze niż najpiękniejsze słowa.
Dzieciom, które przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą w naszej garnizonowej świątyni – gratulujemy i życzymy, by zaprzyjaźniły się z Jezusem na całe swoje życie. Rodziców prosimy – by pomagali swoim pociechom dbać o tę przyjaźń oraz ją rozwijać. Wszystkich Was otaczamy naszą życzliwą modlitwą.
Zdjęcia: Daniel Wójcik
Tekst: Ks. A.A.












