Czas czytania: 1 min
Autor: parafia

W dniu 11 marca br. Mszą Świętą na placu apelowym 16. BPD rozpoczęto święto batalionu. Licznie zgromadzeni żołnierze na czele z dowódcą podziękowali za miniony rok szkolenia i zadań jakie podjął batalion. Po Eucharystii odbył się wieczorny capstrzyk przy Pomniku patrona 16 Batalionu Powietrznodesantowego  im. gen. bryg. Mariana Zdrzałki. Była to wyjątkowa chwila zadumy i pamięci, inaugurująca obchody święta 16 BPD.