Czas czytania: 1 min
Autor: parafia

Tydzień liturgiczny : 

W tym tygodniu, w czwartek, wypada Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość ta jest dla nas ludzi wierzących, szczególną okazją, abyśmy Bogu publicznie okazali wdzięczność za dar Eucharystii. Niech święto to będzie dniem wielkiej manifestacji naszej wiary. W tym dniu w naszej świątyni msze św. będą odprawiane o godz. 17.00 i 18.00. 

Odpust zupełny może zyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w kościele lub poza nim w procesji.

Od poniedziałku zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które będą odprawiane w dni powszednie o godz.17.30; w niedziele po mszy św. o godz.16.00.  

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź przed mszami świętymi.

 W pierwszy poniedziałek miesiąca modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, które zostaną odczytane o godz. 17.30. W związku z tym nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po mszy św. o godz.18.00.  

Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach w naszej Ojczyźnie, po mszach świętych, do puszek, będą zbierane ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.