Czas czytania: 2 min
Autor: parafia

Chrystus zmartwychwstał ! Ta prawda zgromadziła nas dzisiaj w świątyni. To wydarzenie napełnia nas radością i optymizmem. Ten fakt staje się także naszym udziałem, gdy zgromadzeni dzisiaj wraz z całym Kościołem zanosimy do Boga hymn chwały, uwielbienia i dziękczynienia. Niech więc Zmartwychwstały Pan obdarzy nas swoją łaską, abyśmy stali się dla świata świadkami Jego Zmartwychwstania. Niech radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym.

   Składamy sobie dzisiaj życzenia. Przeżywając te święta jako ludzie wierzący pragniemy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przeniknęła nasze serca i była obecna w naszym życiu codziennym i w każdym jego wymiarze. My kapłani posługujący w tej świątyni dzieląc się tą radością zwycięstwa miłości i dobra nad złem, składamy wam najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia was swoją mocą i siłą, obdarza zdrowiem i wszelką pomyślnością. Radosnego „Alleluja”.

   Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, msze św. są odprawiane jak w niedzielę. Pamiętajmy, że jest to dzień, w którym w naszych świątyniach zbierane są ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Bóg zapłać.

   Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W następną niedzielę będziemy przeżywali Święto Miłosierdzia Bożego.

Bóg zapłać ks.kpt Łukaszowi Szumskiemu i ks.kpt Albertowi Adamczykowi za

przygotowanie asysty liturgicznej. Dziękuję s. Annie i s. Katarzynie za posługę i modlitwę.

   Dziękuję p. Emilii za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego; dziękuję naszym żołnierzom: Michałowi, Łukaszowi, Patrykowi, Pawłowi, Andrzejowi za oprawę liturgiczną nabożeństw Wielkiego Tygodnia, dziękuję żołnierzom i spadochroniarzom 6 Brygady Powietrznodesantowej: 6 batalionu logistycznego, 16 batalionu powietrzno-desantowego, 6 batalionu dowodzenia, Wojskowej Straży Pożarnej z 16bpd, 11Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 5 Pułku Dowodzenia, Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Krakowie za wartę przy Grobie Pańskim. Wyrażam swoją wdzięczność naszym organistom: panu Markowi i panu Akselowi za oprawę muzyczną naszych uroczystości, serdeczne podziękowania kieruję do p. Marii za przygotowanie stołu wielkanocnego.