Tydzień liturgiczny:
Środa – wspomnienie objawień Matki Bożej w Fatimie - Portugalia. 13 maja 1917 roku Matka Boża objawiła się dzieciom, które pasły owce i wezwała do modlitwy różańcowej w intencji pokoju. Objawienia w Fatimie trwały do 13 października 1917roku i zakończyły się przekazaniem tzw. „tajemnic fatimskich” oraz niezwykłym zjawiskiem - pojawieniem się na niebie kuli ognia obracającej się wokół własnej osi – nazywanym „tańcem słońca”.
Czwartek – święto św. Macieja, apostoła. Dzieje Apostolskie mówią, że św. Maciej towarzyszył Panu Jezusowi od dnia Jego chrztu w Jordanie. Po zdradzie Judasza, Maciej dołączył do grona apostołów.
Sobota – święto św. Andrzeja Boboli, zakonnika - jezuity i męczennika. Żył w latach 1591- 1657, urodził się koło Sanoka , na Podkarpaciu. Po studiach i przyjęciu święceń kapłańskich gorliwie duszpasterzował na wschodnich terenach Rzeczpospolitej. Zginął śmiercią męczeńską 16 maja 1657 roku w Janowie Poleskim.
W poniedziałek o godz.17.30 będą odczytane Wypominki, o godz.18.00. zostanie odprawiona msza św. w intencji naszych zmarłych. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione po mszy św. o godz. 18.00.
