Czas czytania: 2 min
Autor: Parafia

17 kwietnia wicepremier-minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, wziął udział w spotkaniu z żołnierzami i odprawie z dowódcami z Garnizonu Kraków i Garnizonu Kraków-Balice.

W Garnizonie Kraków obecnie służy ok. 10 tysięcy żołnierzy. Garnizon rośnie. Otrzymałem dziś meldunek od generała Joksa o przejęciu kolejnych jednostek na rzecz 2. Korpusu. 5 Pułk Dowodzenia stanowi integralną część 2. Korpusu i oznacza wzrost liczebności. Więcej wojska w Krakowie i w Małopolsce — to większe bezpieczeństwo dla mieszkańców. W czasach niespokojnych to szczególnie ważne. Polacy wspierają armię, przeznaczając prawie 5% PKB na obronność i ponad 50% wydatków na modernizację — najwięcej wśród państw NATO. Dlatego Polacy mają prawo czuć obecność wojska, czuć się bezpiecznie. Widzieliśmy to podczas powodzi. To są te działania pozamilitarne, w których Garnizon Kraków szczególnie się wyróżnia. (…) Miałem okazję niedawno uczestniczyć w przysiędze w Wieliczce — kolejne młode osoby składają przysięgę na wierność Rzeczypospolitej. To chwile niezwykle wzruszające. Rozwój zdolności Garnizonu Kraków, który skupia ponad 40 jednostek i instytucji, to również inwestycja w bezpieczeństwo Małopolski

- mówił podczas spotkania szef MON.

Wicepremier złożył żołnierzom Garnizonu Kraków życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

- Drodzy Państwo, z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam spokoju, pokoju i nadziei. Nadziei, która sprawia, że to, co dobre – dopiero przed nami. Życzę siły i wytrwałości w dalszej pracy i służbie. Niech dobry Bóg błogosławi naszej ukochanej Ojczyźnie. Wesołych Świąt! Wesołego Alleluja!

– zwrócił się do żołnierzy i pracowników wojska szef MON.

Życzenia w imieniu duszpasterstwa rzymskokatolickiego garnizonu Kraków złożył ks. kpt. Łukasz Szumski kapelan 6. BPD.

Źródło;
zdjęcia i tekst: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/wielkanocne-spotkanie-wicepremiera-z-zolnierzami